AJUTOARE OFERITE DE DIRECȚIA DE ASISTENȚĂ SOCIALĂ ÎNSOȚITORILOR PERSOANELOR CU HANDICAP GRAV

Primăria Municipiului Giurgiu prin Direcția de Asistență Socială va distribui în această perioadă 42.000 de sticle de 0,5 litri (3500 baxuri) de sucuri beneficiarilor de ajutor social și asistenților personali ai persoanelor cu dizabilități care primesc salariu sau indemnizație.

Astfel, 842 de beneficiari de ajutor social și 1609 asistenți personali ai persoanelor cu handicap grav (grad 1) sunt așteptați începând de miercuri, 5 aprilie, dupa ora 12:00, să ridice de la Punctul Termic nr. 27 (Școala nr.10) un bax/persoană a câte 12 sticle. Începând de joi, 6 aprilie, distribuirea baxurilor va fi făcută în intervalul orar 08:30-15:30, urmând apoi să fie efectuată în fiecare zi de luni până vineri, până la epuizarea stocului.

Cele 42.000 de sticle de sucuri au fost obținute prin sponsorizare de către o firmă, acestea fiind direcționate către Direcția de Asistență Socială pentru distribuire.

Ultima modificare: 05.04.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PRIMARUL NICOLAE BARBU, PREZENT LA ACTIVITĂȚILE ORGANIZATE CU PRILEJUL ZILEI JANDARMERIEI